O firmie Bariery i Separatory ExOchronniki Przepięciowe EXPrzemysłowe Switch'e Ethernetowe
Mierniki i sygnalizatory poziomuTerminale, wyświetlacze i sygnalizatory Ex
Systemy ESD i elementy blokadArmatura dla tras ciśnieniowychAktualności
 

Terminale, wyświetlacze i sygnalizatory Ex

Terminale i komputery przemysłowe firmy Gecma

Terminale Chellenger i komputery Explorer umożliwiają dwustronną komunikację personelu z systemem sterowania dla nadzorowania lub ingerencji w proces produkcyjny z poziomu urządzeń technologicznych znajdujących się w strefie Z1.
Explorer jest to komputer klasy PC z procesorem 1,6 Ghz, wyposażony w klawiature, mysz czy czytnik paskowy, natomiast Challenger pełni rolę terninalu operatorskiego, który jest połączony z dowolnym komputerem klasy PC zlokalizowanym w strefie bezpiecznej, jak na załączonym rysunku. Dostępna jest także wersja terminalu dla stref bez zagrożenia-Challenger Lite,
Typowe zastosowania to  przemysł farmaceutyczny, chemiczny, wytwórnie farb i młyny.
Urządzenia te posiadają dopuszczenia dla zagrożenia gazowego i pyłowego pozwalające na pracę w strefie Z1.

Gecma RT

Gecma Challenger Ex

d Gecma Challenger Lite

pdf Gecma Explorer Ex

Wyświetlacze  ciekłokrystaliczne

Wskaźniki ciekłokrystaliczne cyfrowe MTL 661/662/623 w wykonaniu tablicowym lub naściennym zasilane są z pętli prądowej 4-20 mA, są konfigurowalne i wyświetlają mierzone wartości w jednostkach fizycznych lub procentach, mogą pracować w temperaturze do -20C. MTL 646/647 to wskaźniki LCD umożliwiające wyświetlanie tekstu i grafiki, wyposażone w interfejs szeregowy z maksymalną prędkością transmisji 19,2 kbps, konfigurowalne z poziomu komputera PC. Urządzenia te posiadają także przyciski umożliwiające ingerencję z operatora oraz styki pozwalające na włączanie/wyłączanie urządzeń zewnętrznych. Dostępne są także wersje z podświetleniem.

Osobną grupę stanowią wyświeltlacze komunikujące się za pomocą protokołu Fieldbus Foundation lub Profibus PA, serii BA48x. Posiadają one szereg dodatkowych funkcji jak prezentowanie jednocześnie wartości do ośmiu zmiennych w postaci numerycznej lub graficznej, możliwość zaawansowanego przetwarzania danych czy przełączne styki wyjściowe.

Wszystkie opisane wyświetlacze są atestowane zgodnie z ATEX i mogą być zlokalizowane w strefie Z0.

pdf MTL Displays

pdf Fieldbus Profibus Displays

 

Sygnalizatory i lampki

Oferujemy także bogaty wybór sygnalizatorów optycznych w postaci lampek i wież sygnalizacyjnych w tym lampy LED w pięciu kolorach charakteryzujące się dużą jasnością świecenia. oraz sygnalizatory dżwiekowe-syrenki i buczki. Uzupełnienie stanowią przyciski, także przeciwpożarowe.

pdf Sygnalizatory RTK