O firmie Bariery i Separatory ExOchronniki Przepięciowe EXPrzemysłowe Switch'e Ethernetowe
Mierniki i sygnalizatory poziomuTerminale, wyświetlacze i sygnalizatory Ex
Systemy ESD i elementy blokadArmatura dla tras ciśnieniowychAktualności
 

Systemy ESD i elementy blokad

Niemiecka firma HIMA, od wielu lat specjalizująca się w sterownikach zabezpieczających instalacje przemysłowe oferuje systemy PLC-ESD w unikalnej technologii HIQuad i ostatnio wprowadzonej HIMax.

Technologie te bazują na ciągłym testowaniu się nawzajem dwóch systemów mikroprocesorowych i w odróżnieniu od układów głosujących nie są ograniczone restrykcjami czasowymi przy uszkodzeniu jednego z mikroprocesorów w układzie 2oo4 lub wyższym. Sterowniki te są skalowalne od kilku po kilkanaście tysięcy wejść/wyjść i oferują poziom nienaruszalności bezpieczeństwa SIL3 / AK7, z możliwością wyboru różnych poziomów niezawodności eksploatacyjnej-dostępności systemu.

Sterowniki te można integrować w sieć stosując zaprojektowany przez Himę protokół "safe ethernet", charakteryzujący się poziomem nienaruszalności bezpieczeństwa SIL3 / AK6. Dla komunikacji sterowników Hima z systemami nadrzędnymi i urządzeniami obiektowymi stosowane są protokoły: OPC DA (Data Acquisition), OPC A&E (Alarm&Event), Modbus TCP, Modbus RTU, Profibus-DP czy Fieldbus. Umożliwia to bezproblemową i efektywną integrację z systemami nadrzędnym DCS wiodących producentów jak Honeywell, Emerson, Yokogawa, Foxboro, Metso, ABB, Siemens czy Smar.

Narzędzia oferowane wraz ze sterownikami umożliwiają zautomatyzowanie ich programowania poprzez gotowe bloki funkcyjne zestawiane metodą ciągnij i upuść. Firmowe oprogramowanie zawiera wszystkie niezbędne funkcje jak bazy danych, historie zdarzeń, bogatą diagnostykę oraz testy off-line i on-line.    www.hima.com


  HiQuad

  HiMaxUzupełnieniem tej oferty są elementy pętli regulacyjnych blokad, które zgodnie z wytycznymi normy IEC 61508 winny także posiadać atesty określające poziom nienaruszalności bezpieczeństwa-SIL. Są to separatory iskrobezpieczne firmy MTL5000/4000-SR dla sygnałów analogowych i dwustanowych oraz przetworniki temperatury i wzmacniacze progowe firmy Moore Ind.   www.mtl-inst.com

  MTL5000/4000-SR

Komunikacja