O firmie Bariery i Separatory ExOchronniki Przepięciowe EXPrzemysłowe Switch'e Ethernetowe
Mierniki i sygnalizatory poziomuTerminale, wyświetlacze i sygnalizatory Ex
Systemy ESD i elementy blokadArmatura dla tras ciśnieniowychAktualności
 

Mierniki i sygnalizatory poziomu

poziomowskazy


Produkty KSR Kuebler

KSR Kuebler jest niemieckim producentem wysokiej jakości pływakowych oraz radarowych mierników i sygnalizatorów poziomu cieczy. Podstawową metodą pomiaru poziomu stosowanego przez KSR Kuebler jest pływak przełączający polem magnetycznym linijkę kontaktronową czy przewijający linijkę optyczną.

Rozwinięciem tej technologii jest zastąpienie kontaktronów prętem magnetostrykcyjnym. Wszystkie te urządzenia konstrukcyjnie dzielą się na zanurzeniowe oraz typu Bypass (na zasadzie naczyń połączonych).

Informacja o aktualnym poziomie dostępna jest w formie analogowej (prąd 4-20mA lub HART), dwustanowej (np. ustawialne przez użytkownika alarmy H, HH czy L, LL) lub lokalnie w postaci linijki optycznej o zmiennym kolorze. Dla mierników typu Bypass możliwe są wszystkie wymienione opcje jednocześnie.

Stosowane materiały - stal nierdzewna, tytan, mosiądz, PVC, PVDF i pokrycie teflonem pozwalają na stosowanie dla szerokiego spektrum agresywnych mediów występujących w chemii, petrochemii czy przemyśle spożywczym.
Parametry pracy opisanych poziomowskazów osiągają wartości 400bar i 450°C przy zakresie pomiarowym do 6m.
Nowsza, choć nie zawsze najlepsza technologia to użycie mikrofal w miernikach radarowych firmy KSR. Dla tej grupy urządzeń parametry procesowe osiągają 160bar i 400°C a max. zakres pomiaru to 6m. Dla uzyskania większej niezawodności i dokładności pomiaru, przy szczególnie odpowiedzialnych procesach, stosuje się połączone konstrukcyjnie dwa mierniki np. pływakowy i radarowy. Wszystkie wymienione opcje posiadają wersje dla stref zagrożonych.
www.ksr-kuebler.com

miernik
 
 

Sygnalizatory i mierniki zanurzeniowe

Bypass - Poziomowskazy

Mierniki Radarowe Mierniki radarowe


Mierniki Ultradźwiękowe

Izraelska firma SOLID, związana z przemysłem zbrojeniowym, od lat specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji mierników ultradźwiękowych. Obecnie dostępna jest już czwarta generacja tych mierników, wyposażona w system autokalibracji i zaawansowaną obróbkę sygnałów oraz wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Serie mierników SmartScan, MonoScan i MicroScan można stosować dla pomiaru poziomu cieczy i materiałów sypkich, także w strefach zagrożonych. Parametry procesowe dla tego rodzaju mierników to 90°C, z zakres pomiarowy do 40m przy ciśnieniu atmosferycznym. Informacje o aktualnym pomiarze dostępne są w formie prądu procesowego 4-20mA lub komunikacji szeregowej RS 485/232. Dodatkowym atutem tych mierników jest przystępna cena.


mierniki poziomu Katalogi SolidAT