O firmie Bariery i Separatory ExOchronniki Przepięciowe EXPrzemysłowe Switch'e Ethernetowe
Mierniki i sygnalizatory poziomuTerminale, wyświetlacze i sygnalizatory Ex
Systemy ESD i elementy blokadArmatura dla tras ciśnieniowychAktualności
 

Bariery i Separatory EX

 

Interfejsy iskrobezpieczne wytwarzane przez jednego z wiodących producentów - firme Measurement Technology Ltd. zapewniają bezpieczną i niezawodną eksploatację instalacji automatyki w strefach zagrożonych eksplozją. MTL oferuje zabezpieczenia w postaci barier-seria MTL 7700 oraz separatorów-serie MTL 4000-4500 na płyty bazowe i serie MTL 5000-5500 na szynę DIN. Zarówno bariery-urządzenia bierne wymagające uziemienia jak i separatory z izolacja galwaniczna pozwalają na transmisję sygnałów analogowych, dwustanowych czy cyfrowych do i ze strefy zagrożonej. Oferowane zabezpieczenia posiadają dopuszczenia ATEX a nowe serie separatorów także dopuszczenie do stosowania w kopalniach węgla.

  Bariery MTL 7700
   
   


   
  Katalog-Separatory MTL 4500/5500
  DTR-Separatory MTL 5500
 
 
Dla zasilania systemów opartych o komunikację typu Fieldbus czy Profibus PA firma MTL opracowała wielokanałowe zasilacze FISCO i FNICO a także bariery Fieldbus. Uzupełnienie tej oferty stanowią akcesoria montażowe w postaci bloków rozgałęzień wyposażonych w zabezpieczenia przepięciowe oraz przeciwzwarciowe firmy Relcom
   
   

  System MEGABLOCK   Zasilacze FISCO i FNICO i bariery
   

Iskrobezpieczny Ethernet
Rosnąca popularność protokołów opartych o szerokopasmowy Ethernet zainspirowała MTL do opracowania szeregu urzadzeń umożliwiających komunikację w strefach zagrożonych w oparciu o ten rodzaj łączy.

Są to konwertery, huby i zasilacze pozwalające na przesyłanie danych bezprzewodowo, po swiatłowodzie oraz miedzianym kablem. Podobnie jak w przypadku komunikacji Fielbus, zasilanie i dane przesyłane są na jednym kablu. Szybkość przekazu informacji to 100/10 Mb/s dla odległości 2/5 km dla łącza optycznego.


pdf Komponenty sieci Ethernet

   
   

Oferta multiplekserów do wielopunktowego pomiaru temperatury w strefach zagrożonych zawiera urządzenia pracujące w protokole Mobus RTU-MTL 800, Fieldbus Foundation-MTL 9331 oraz Profibus PA-MP-12. Ostatnie urządzenie może także przekazywać status styków-krańcówek. Multipleksery są szczególnie przydatne dla instrumentacji obiektów oddalonych od sterowników gdyż zarówno do transmisji danych jak i zasilania wystarczy pojedyncza skrętka .
Zastosowanie multiplekserów redukuje znacząco koszty instalacji zwłaszcza dla czujników typu termopara wymagających kabli kompensacyjnych.